Koučovanie v športe: semináre 2016

Pojem koučovanie pochádza zo športového prostredia z anglických výrazov (a coach, coaching). Hoci to u nás bežne prekladáme ako tréner a trénovanie, koučovanie je širší pojem než trénovanie. Kým tréner (a trainer) sa sústreďuje len na tréning, napr. na nácvik určitej technickej zručnosti, kouč športovcov alebo celý team vedie k vyššej výkonnosti rôznymi prostriedkami.

V koučovaní sa využívajú rôzne komunikačné techniky a prístupy, napríklad metóda GROW, s ktorou sme robili rozsiahly dvojročný výskum o jej účinku na motiváciu. Zistilo sa, že koučovanie je výborným doplnkom k direktívnemu trénerskému štýlu, pretože umožňuje lepšie spoznať osobnosť športovca, zvýšiť jeho motiváciu, angažovanosť a cieľavedomosť. Koučovanie je efektívne nielen v športe, ale aj v rôznych iných oblastiach (biznis, politika, školstvo, zdravotníctvo, psychológia, mentálny koučing, systemický koučing, a pod).

Semináre koučovania vedieme systematicky od roku 2011 spolu s Emilom Miškem,  ktorý je certifikovaným koučom ICF (Internatioal Coach Federation) a trénerom tenisu. V prvých rokoch na naše semináre chodili len tréneri, dnes pribúdajú aj ľudia z iných profesií (manažéri, učitelia, fyzioterapeuti, psychológovia, rodičia a aktívni športovci).

Tento rok otvárame od apríla do septembra celoročný základný cyklus 6 seminárnych dní, ktorý je časovo rozvrhnutý tak, aby účastníci mali možnosť medzi jednotlivými seminármi skúšať si koučovanie na vlastnej koži. Hlavným cieľom nie je teória, ale najmä praktické využitie. Na seminároch si účastníci odskúšajú techniky koučovania sami na sebe, neskôr so známymi a nakoniec to zvládnu aj “na ostro” v praxi. Okrem toho otvárame na jeseň 3 nadstavbové semináre “Koučovanie v tíme”, “Sebakoučovanie” a “Koučovanie a Flow”.

Prihláška na semináre 2016  je na našej stránke Facebooku  

Skupina účastníkov z roku 2015

koucovanie 2015

9 názorov k “Koučovanie v športe: semináre 2016

  1. I wanted to post a quick note to thank you for all of the pleasant guides you are writing on this website. My particularly long internet look up has at the end been rewarded with awesome details to talk about with my family members. I ‘d assert that we site visitors actually are quite endowed to live in a good network with so many lovely people with helpful secrets. I feel quite blessed to have used your entire webpage and look forward to really more enjoyable times reading here. Thank you once again for all the details.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.